Česky / Deutsch
Business zone / přihlášení / registrace
Dokonalý outfit pro každý domov.

Blog

„Pravý umělec není ten, kdo je inspirován ostatními, ale ten, kdo ostatní inspiruje.“ Touto myšlenkou se do dějin nesmazatelně zapsal Salvador Dalí a my s ním bez výhrad souhlasíme. Na blogu naleznete inspiraci z dob legendární školy Bauhausu, projekty definující budoucnost architektury, příklady interiérů s netradiční kombinací materiálů a mnoho dalšího. Přejeme vám, aby čtení blogu bylo dalším zdrojem nápadů pro váš nově vznikající projekt.

Vladimír Karfík


#osobnosti-architektury

Pokud jste někdy navštívili východomoravské město Zlín, s budovami jako je Baťův mrakodrap nebo Hotel Moskva (dnešní Hotel Zlín) jste se určitě setkali. V dnešním článku si tak povíme něco málo o životě a díle autora těchto staveb. Jejich autorem byl česk

Jaroslav Fragner


#osobnosti-architektury

Dějiny české architektury zaznamenaly světově uznávané umělce, kteří svým dílem přispěli do fondu světové architektury. Mezi tyto autory můžeme bez pochyby zařadit Jaroslava Fragnera.

Velká trojka architektury: Walter Gropius


#osobnosti-architekturyPosledním architektem ze série Velké trojky architektury, je německý architekt Walter Gropius. Ten stojí za vznikem legendární výtvarné školy Bauhaus, která zásadně změnila pohled na moderní design.

Bohuslav Fuchs


#osobnosti-architektury

Česká architektura zažívala ve 20. století nevídaný rozkvět. Jména našich architektů rezonovala nejen na české architektonické scéně, ale i na té zahraniční. Jedno ze jmen, které neomylně svoji stopu na domácí i zahraniční scéně zanechalo, zní Bohuslav Fu

Velká trojka architektury: Mies van der Rohe


#osobnosti-architektury

Barcelonský pavilon, Vila Tugendhat nebo Crown Hall. To je pouze zlomek staveb, které slavný německý architekt za svou kariéru navrhl a realizoval.

Velká trojka architektury: Le Corbusier


#osobnosti-architektury

Po oblíbeném seriálu o legendární škole z Desavy přicházíme s dalším tématem. V příštích týdnech bude velká trojka architektury, v čele se Švýcarem Le Corbusierem a Němcem Ludwigem Mies van der Rohe.

Stavební materiály – kámen


#material

Kámen patří odnepaměti k základním stavebním materiálům. Člověk s ním v primitivní formě pracoval už před tisíciletími. Je oblíbený hlavně díky své síle a odolnosti a zároveň relativně jednoduchému opracování.

Stavební materiály – sklo


#material

Sklo je jedním ze jmenovatelů Bauhausu, ve spojení s ocelí patří k symbolům opuštění přílišného zdobení a umožňuje nerušený dialog mezi interiérem a exteriérem stavby. Podívejte se s námi na to, jak sklo postupně ovládlo architekturu staveb.

Stavební materiály – dřevo


#material

U dřeva téměř nemůžeme začít s výčtem historie jeho užití. Co se raných staveb a později architektury týče, je tento materiál spojen s člověkem snad od nepaměti. Možná proto architekti a designéři po dřevu sahají, když chtějí vyvolat pocit útulnosti.

Stavební materiály – hliník


#material

Hliník je ve stavebních materiálech poměrně nováčkem. Byť se jedná o jeden z nejběžnějších prvků v zemské kůře, nevyskytuje se příliš v čisté podobě. Je získáván z bauxitu, proto si na své časy slávy musel počkat.

Stavební materiály – beton


#material

I když na to beton možná nevypadá, jeho použití architekturu velmi rozvinulo a posunulo. Pojďme se podívat, jak se beton stal z užitkové hmoty hmotou estetickou a jak vypadá česká betonová stopa ve světě.

Nové století Bauhausu: 3. díl


#nove-stoleti-bauhausu

Walter Gropius či Johannes Itten – Bauhausem prošel nespočet významných osobností, které mu vtiskly nezaměnitelnou tvář. I z toho důvodu je těžké vybrat ty nejdůležitější. Další díl seriálu Nové století Bauhausu, tentokrát věnovaný lidem, je zde.

Nové století Bauhausu: 2. díl


#nove-stoleti-bauhausu

Legendární škola Bauhaus za svou krátkou existenci dokázala opravdu mnoho. Snad žádné škole nestačilo pouhých 14 let k tomu, aby se zapsala do dějin architektury a dalších uměleckých oborů. A to musela nepřetržitě čelit nátlaku, kvůli kterému...

Nové století Bauhausu: 1. díl


#nove-stoleti-bauhausu

Bauhaus. Po vyslovení jména každého napadne něco jiného, pro nás je Bauhaus heslem inspirace a pokroku, jméno legendární školy z Desavy. Pokud jí znáte, váš přehled nás velmi těší. Pokud ne, jste na správném místě.

Máte zájem o spolupráci?

Napište nám.

Buďte v obraze.

Přihlašte se k odběru newsletteru, ať nepřijdete o žádnou novinku.

 

TERMETAL Moravia s.r.o.

Poříčí 2465/28


678 01 Blansko
Telefon

+420 775 711 124


+420 775 711 125E-mail

living@termetalliving.czinfo@termetal.cz