Česky / Deutsch
Business zone / přihlášení / registrace
Dokonalý outfit pro každý domov.

Lovecká chata

Přestavba původně rekreačního objektu v Úsobrně (okres Blansko), který se pod taktovkou ateliéru Přibyl Říha proměnil v ojedinělou loveckou chatu určenou k trvalému bydlení.

Funkční koncepce ateliéru Přibyl Říha je postavena na konfrontaci dvou principů: výtvarného a stavebně-technického, což se promítlo i do zmíněné přestavby. Při rozšiřování objektu z původních 55 m2 zastavěné plochy na takřka 300 m2 měl v návrhu architektů rozhodující vliv intenzivní zájem investora o myslivost a přírodu. V interiéru tak najdeme přírodní materiály, jako například kámen (vápenec) a dřevo (dub), v exteriéru pak oko potěší fasáda z modřínu.

Pozemek stavby přiléhá k honitbě, kterou investor trvale užívá. Specifikem stavby se tak stala chladící místnost pro uchování ulovené zvěřiny, jež je lehce dostupná z prostoru krytého stání. Konstrukci stavby tvoří cihelné zdivo původního objektu, k němuž jsou přidružena dvě křídla, jejichž stropní konstrukce je železobetonová, částečně pohledová. Konstrukci doplňují ocelové sloupy. Budova disponuje podlahovým vytápěním s tepelným čerpadlem vzduch/voda. Výplně otvorů tvoří jak dřevěná okna původního objektu, tak velkoformátová hliníková okna, které dodala společnost Termetal Moravia. Tato okna umožnila v kuchyňské a obývací části dosáhnout symbiózy mezi vnitřním a vnějším prostorem. Nabízí příjemné výhledy do okolí domu, dostatek přirozeného světla i přímý vstup do zahrady, využívaný zejména během slunečných dnů.

Tento objekt je zkrátka ukázkou propojení domova a přírody, která klade důraz na zajištění vysokého životního standardu. Nezbývá tak než bydlet, žít a užívat. Lovu podařených architektonických počinů zdar! 

  

 

 

Fixní výplně

Jako živý obraz – i tak mohou fungovat prosklené fixní příčky. Instalace na konci zastřešeného prostoru zde zajišťuje ochranu proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Za povšimnutí stojí rovněž integrované skleněné dveře, které svým designem skvěle zapadají do celkového konceptu.

 Skleněné zdi ve znamení kontaktu s okolní přírodou.

 

Posuvné skládací stěny

Moderní design, elegance, praktičnost – to v sobě snoubí posuvné prosklené stěny GEZE MSW, které v tomto případě oddělují zahradní kuchyni od zahrady. Otevírání je komfortní a umožňuje kuchyni naplno propojit s okolním světem. A když se počasí nečekaně změní, stačí příčku vrátit do uzavřené polohy, a vytvořit tak útulné útočiště s výhledem.

Moderní design, elegance, praktičnost – posuvné příčky. 

 

Posuvné dveře

V teple a pohodlí domova, s krásným výhledem do zahrady – v obklopení přírodních krás, se snadným vstupem do interiéru. Posuvné hliníkové dveře potěší obyvatele domu za každého ročního období. Propouštějí dovnitř maximum přirozeného světla, dokonale izolují, umožňují vytvořit opravdu velký vstupní portál, a navíc budově dodávají líbivý vzhled. U tohoto projektu byly použity hliníkové dveře ze systému ALUPROF. 


Posuvné dveře si získávají stále větší oblibu
díky snadnému, komfortnímu ovládání.

  

Case studies

Každý projekt má svá specifika, každý projekt má svůj jedinečný příběh. Prohlédněte si případové studie a inspirujte se.

Bytový dům s obloukovým oknem

Vdechnout stavbě ze třicátých let dobového genia loci, ovšem s použitím současných postupů a lepších materiálů.

Lovecká chata

S přírodou v srdci, s přírodou na dosah aneb I lovci mají své sny.

Máte zájem o spolupráci?

Napište nám.

Buďte v obraze.

Přihlašte se k odběru newsletteru, ať nepřijdete o žádnou novinku.

 

TERMETAL Moravia s.r.o.

Poříčí 2465/28


678 01 Blansko
Telefon

+420 775 711 124


+420 775 711 125E-mail

living@termetalliving.czinfo@termetal.cz