Česky / Deutsch
Business zone / přihlášení / registrace
Dokonalý outfit pro každý domov.

Bytový dům s obloukovým oknem

Vdechnout stavbě ze třicátých let dobového genia loci, ovšem s použitím současných postupů a lepších materiálů. Taková byla základní idea při rekonstrukci vily, kterou bychom však měli přesněji nazvat bytovým domem. Součástí areálu je také relaxační zóna se saunou, která díky chytrému zasklení bude sloužit i v zimě.

 

Původní stavba neměla valnou historickou hodnotu, proto nespadá pod ochranu památkářů, ale díky tomu měli také architekti z ateliéru Přibyl Říha volnou ruku při rekonstrukci. Dům ze třicátých let byl zcela očištěn a prakticky rozebrán až na obvodové zdi. Dokonce došlo ke snižování základů. Dominantou exteriéru je bezesporu půlkruhová část fasády, v prvním patře přechází do působivého vyklenutého okna a ve druhém patře vytváří terasu. Obloukové okno je vyrobeno ze strukturální fasády a zasklené skruženým izolačním dvojsklem. Rozptýlené světlo je v interiéru díky světlíkům s výklopnými okny, které jsou ovládany motorickými otvírači. Světlíky jsou vyrobeny na míru ze systému Aluprof a zaskleny taktéž izolačním trojsklem. Dům je obložen kamenem a spodní balkonová okna mají navíc ostění ze žuly. Přízemí bylo navrženo tak, aby vznikl komerční nebytový prostor k pronájmu. V přízemí díky tomu vznikla lékařská ordinace.

 

Interiér je navržen v souladu s myšlenkou na prvorepublikovou vilu. Prim hrají plochy z travertinu, leštěné žuly na parapetech a dřeviny, jako je například jilm. Nábytek tvoří výrazné solitéry, známé zejména z dekády před druhou světovou válkou. Usednout můžete například na křesla se signifikantním ohybem od Jindřicha Halabaly. Barvy jsou voleny utlumené, vynikne díky tomu právě nábytek. 

Stavba díky práci architektů získala jednotný ráz a vznikl tak celistvý projekt, který díky členění prostoru bude plnit řadu funkcí.  

Interier_obloukove_okno  

 

 

 

Zahradní relax zóna

Zahrada pak skrývá další zajímavý objekt. Je jím citlivě navržená relax zóna se saunou a odpočívárnou. Stavba kombinuje kámen, který se opakuje i na domě i zahradě a velmi nenápadné, leč funkční zasklení, které člení prostor. Obložena je cedrovým dřevem a cihlovým páskem. Nechybí také útulný bar, ve kterém je možné trávit příjemné večery s přáteli. A pro saunu tolik důležitá ochlazovací káď.
Zahradni domek

Okna

Obloukové okno je vyrobeno ze strukturální fasády Aluprof MB-SR50N EFEKT zasklené skruženým izolačním dvojsklem U=1,1W/m2.K. Navazující otvíravé prvky jsou ze systému Aluprof MB-SR50N IW.

Střední světlíky (na střeše) jsou ze systému Aluprof MB-SR50N HI+ zasklený izolačním trojsklem U=0,6W/m2.K, ve kterých jsou vložena výklopná okna systému Aluprof MB-RW ovládaná motorickými otvírači Geze K600.  

vila_blaha obloukove_okno_interier

 

Bezrámové zasklení

Sauna je opatřena bezrámovým zasklením, které působí funkčně a nenápadně.


Zasklení: DITHERM - ESG 6 - 18 - 44.2 (Bezpečnostní sklo, vnitřní lepené)

 

sauna sauna_Ditherm

Posuvné dveře

Zasklení stavby jsou řešena systémem aliplast ultra glide na třech kolejnicích. Z oken je díky úzkým sloupkům skvělý výhled. Řešení posuvných dveří s klikou umístěnou venku umožňuje posouvat volně všechna tři křídla. Posuvne dvere

Posuvné dveře si získávají stále větší oblibu
díky snadnému, komfortnímu ovládání.

portal_open dvere_open_profil 

Case studies

Každý projekt má svá specifika, každý projekt má svůj jedinečný příběh. Prohlédněte si případové studie a inspirujte se.

Bytový dům s obloukovým oknem

Vdechnout stavbě ze třicátých let dobového genia loci, ovšem s použitím současných postupů a lepších materiálů.

Lovecká chata

S přírodou v srdci, s přírodou na dosah aneb I lovci mají své sny.

Máte zájem o spolupráci?

Napište nám.

Buďte v obraze.

Přihlašte se k odběru newsletteru, ať nepřijdete o žádnou novinku.

 

TERMETAL Moravia s.r.o.

Poříčí 2465/28


678 01 Blansko
Telefon

+420 775 711 124


+420 775 711 125E-mail

living@termetalliving.czinfo@termetal.cz