Česky / Deutsch
Business zone / přihlášení / registrace
Dokonalý outfit pro každý domov.

Nízkoprofilová hliníková okna – co to je a proč byste si je měli pořídit?

Nízkoprofilová hliníková okna jsou druhem oken s tenčími rámy, než najdete u klasických oken. To umožňuje vytvoření elegantních prosklených stěn, díky kterým se do interiéru dostane co největší množství přirozeného světla.

Nízkoprofilová okna jsou designovým řešením pro jakoukoliv domácnost, kancelář či průmyslovou budovu. Mohou být vyrobena z hliníku, oceli nebo speciálně upraveného plastu. Díky pevnosti a odolnosti materiálu je možné vytvářet tenké a elegantní rámové konstrukce, které splňují bezpečnostní a izolační normy. Oproti tradičním oknům se liší minimalizací plochy okenního rámu, což přispívá k propustnosti světla, neomezujícímu výhledu a lepšímu estetickému zážitku.

Je údržba náročná
Nízkoprofilová okna jsou obecně považována za snadněji udržovatelná než tradiční okna. Tomu přispívá například jednodušší konstrukce, menší počet součástek a menší množství skel. Obvykle jsou vyrobena z moderních materiálů jejichž základem je především hliník, jsou odolná povětrnostním vlivům a nevyžadují častou údržbu.

Neuniká přes ně teplo?
Těsnost nízkoprofilových zasklení závisí na kvalitě instalace a použitých materiálech. Správně nainstalovaná nízkoprofilová okna těsní velmi dobře, naopak špatná instalace může vést kromě úniků tepla také k problémům s ovládáním nebo mohou být náchylnější ke snadnému opotřebování. Proto se vyplatí nechat realizaci na profesionálech jako jsme my.

Nízkoprofilová okna přináší hned několik výhod. Kromě kladů estetických také propustí do interiéru velké množství přirozeného světla. Nevyžadují žádnou náročnou údržbu, ta je naopak jednodušší než u oken tradičních. Jejich těsnicí schopnosti jsou taktéž lepší než u klasických oken, avšak pouze za předpokladu, že jsou správně nainstalována.

Další příspěvky

Prázdniny a architektura – Gdaňsk

Gdaňsk, perla baltského pobřeží, je městem bohatým na historii, kulturu a samozřejmě i architekturu.

Prázdniny a architektura – Kodaň

Pokud patříte k těm, kteří místo k moři, vyrazí během dovolené raději například za zajímavou architekturou, možná už máte v hledáčku severské státy. My vřele doporučujeme Kodaň.

Sportovní centrum Fénix v Havířově

Místo demolice unikátní rekonstrukce. Osud, který čekal starou nádražní halu v Havířově. Projekt dostal symbolický název Fénix, podle bájného ptáka, který po znovuzrození vzlétne ještě krásnější, podobně jako nová multifunkční hala.

Návrat šumperáku

Možná jste v něm sami bydleli, možná v něm stále bydlíte. Pojďme se podívat na fenomén české kultury, dominantu socialistických pohlednic, slavný šumperák.

Centre Pompidou

Provokativní stavba v centru Paříže spojující moderní části metropole a romantické historické centrum. Kovová a skleněná budova z roku 1977 znovu dokazuje, že Paříž je centrem překvapivých konceptů, které diktují trendy.

Brutalismus

Architektonický styl brutalismus už svým názvem napovídá, že vzbuzoval a vzbuzuje mnoho kontroverzí. Jedná se o směr, který silně pracuje s užitností prvků a očišťuje architekturu od veškerého pozlátka.

Postmoderní architektura

Období modernismu, které přišlo po druhé světové válce, přineslo světu odpověď na rychle rostoucí poptávku po kancelářských prostorách. V rámci oživení architektury vzniká postmoderní styl, který silně čerpá inspiraci z historie.

Frank Lloyd Wright

Je označován za jednoho z nejvlivnějších amerických architektů 20. století. Patří k autorům a čelním architektům organické architektury. Dnešní článek bude o architektu Frank Lloyd Wrightovi.

Vladimír Karfík

Pokud jste někdy navštívili východomoravské město Zlín, s budovami jako je Baťův mrakodrap nebo Hotel Moskva (dnešní Hotel Zlín) jste se určitě setkali. V dnešním článku si tak povíme něco málo o životě a díle autora těchto staveb.

Stavební materiály – kámen

Kámen patří odnepaměti k základním stavebním materiálům. Člověk s ním v primitivní formě pracoval už před tisíciletími. Je oblíbený hlavně díky své síle a odolnosti a zároveň relativně jednoduchému opracování.

Stavební materiály – sklo

Sklo je jedním ze jmenovatelů Bauhausu, ve spojení s ocelí patří k symbolům opuštění přílišného zdobení a umožňuje nerušený dialog mezi interiérem a exteriérem stavby. Podívejte se s námi na to, jak sklo postupně ovládlo architekturu staveb.

Nové století Bauhausu: 3. díl

Walter Gropius či Johannes Itten – Bauhausem prošel nespočet významných osobností, které mu vtiskly nezaměnitelnou tvář. I z toho důvodu je těžké vybrat ty nejdůležitější. Další díl seriálu Nové století Bauhausu, tentokrát věnovaný lidem, je zde.

Nové století Bauhausu: 2. díl

Legendární škola Bauhaus za svou krátkou existenci dokázala opravdu mnoho. Snad žádné škole nestačilo pouhých 14 let k tomu, aby se zapsala do dějin architektury a dalších uměleckých oborů. A to musela nepřetržitě čelit nátlaku, kvůli kterému...

Máte zájem o spolupráci?

Napište nám.

Buďte v obraze.

Přihlašte se k odběru newsletteru, ať nepřijdete o žádnou novinku.

 

TERMETAL Moravia s.r.o.

Poříčí 2465/28


678 01 Blansko
Telefon

+420 775 711 124


+420 775 711 125E-mail

living@termetalliving.czinfo@termetal.cz